Městská Knihovna Hořice

Elixír štěstí a Noc s Andersenem

Datum: 4. 4. 2017 v 13.38

Letošní Noc s Andersenem prožilo v naší knihovně 25 dětí. Společně jsme si povídali o štěstí, vytvořili jsme louku plnou speciálních čtyřlístků a každý z nás si našel svůj vlastní čtyřlístek pro štěstí v knížce. Vyprávěli jsme si i o tom, co znamená, když se nám smůla lepí na paty nebo jaké je to mít štěstí v neštěstí.

Myšpulín, Fifinka, Bobík a Pinďa pro nás byli vzorem v překonávání překážek důvtipem a humorem. Díky tomu jsme získali 4 zkumavky se vzácnými tekutinami do elixíru štěstí, který jsme se rozhodli tento večer vyrobit. Nejzapeklitější a zároveň i nejzajímavější úkol nás čekal v Myšpulínově vědecké laboratoři. Mladí vědci přistupovali k zadaným úkolům velmi zodpovědně. Všechny pokusy se k naší velké radosti povedly! A zatímco jsme si připravovali pozvánku pro Čtyřlístek k návštěvě Hořic, zloduch Zádrhel zmizel s našimi zkumavkami, ve kterých byly ony vzácné ingredience do elixíru! Museli jsme ho najít!

Zádrhelovi pomocníci nám připravili náročné a napínavé chvíle v čísle popisném 1 — čili na zámečku. Tajemné prostory osvícené jen slabým světlem svíček a 18 Zádrhelových pomocníků vytvořilo atmosféru, na kterou se nezapomíná. Všechny úkoly jsme zvládli, a tak jsme se o půlnoci do knihovny vraceli i s drahocennými roztoky ve zkumavkách. Pak teprve nadešla ta dlouho očekávaná chvíle — příprava ELIXÍRU ŠŤESTÍ. Tuhle chvilku jsme si náležitě vychutnali. Po následné lehké hygieně jsme si rozbalili  spacáky a kolem půl druhé hodiny ranní si ještě poslechli pohádku na dobrou noc.

Děkujeme studentům Hořického gymnázia, paní učitelce Lence Bednářové a spolku Strozzi za skvělou spolupráci a paní Aleně Honegrové za úvodní půlhodinku s kytarou.

pokus barevné bubliny

pokus bublinový had

pokus nafouknutí balónku bez dechu

pokus propíchnutí balónku bez prasknutí